تحسین رهبر معظم انقلاب از ابتکارات کنگره شهدای یزد

شناسه : 27030786

تحسین رهبر معظم انقلاب از ابتکارات کنگره شهدای یزد
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار، با تحسین برنامه های زیبا و ابتکاری کنگره شهدای یزد مانند کاشت نهال، تهیه جهیزیه، درمان رایگان، تهیه بسته‌های معیشتی و فرهنگی، ختم قرآن و نامگذاری موالید به نیابت از شهیدان، مردم یزد را اهل ابتکار خواندند و افزودند: در دفاع مقدس نیز یزدی‌ها ابتکار‌های زیادی همچون کندن کانال های زیرزمینی در عملیات با استفاده از هنر حفر قنات و یا ایجاد خیاط خانه‌های پرشمار و مشارکت زنان در تهیه لباس برای رزمندگان از خود نشان دادند.
رهبر انقلاب اسلامی، برگزاری اربعین شهدای قیام تبریز بوسیله مردم یزد در ۱۰ فروردین ۵۷ را نمونه‌ای دیگر از نقش آفرینی عظیم یزدی‌ها در مقاطع حساس برشمردند و گفتند: البته نقش شهید صدوقی در تحولات انقلاب و رهبری حرکت مردم یزد و همچنین در دوران دفاع مقدس فراموش نشدنی است و پس از ایشان نیز مرحوم خاتمی با سلامت نفس همان راه را ادامه دادند.
ایشان با تاکید بر زنده نگه داشتن پیام شهیدان، خاطرنشان کردند: شهیدان در عالم برزخ، زندگی مخصوصی دارند و پیام مهم آن‌ها به کسانی که راهشان را ادامه دهند، بشارت به در امان ماندن از ترس و اندوه است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای این پیام امیدآفرین را در نقطه مقابل وسوسه‌های دنیا طلبان دانستند و افزودند: انگیزه شهیدان از حضور در میدان جهان همچنان که در وصیت نامه‌های آن‌ها موجود است، حمایت از انقلاب، امام بزرگوار، حجاب، دفع شر دشمن و هموار شدن راه نظام برای دستیابی به اهداف آن بود که باید مراقبت کرد این آرمان‌ها به دست برخی افراد نفی و مخدوش نشود.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به وجود هزار شهید دانش آموز در بین شهدای یزد، گفتند: چهره‌های پرافتخار شهیدان باید به جوانان معرفی شود تا دانش آموزان امروز از هنر و کار بزرگ نسل قبل از خود آگاه شوند.
ایشان با اشاره به برنامه مستمر دشمن برای مایوس یا منحرف کردن جوانان از خط انقلاب، تاکید کردند: نباید اجازه داد وسوسه دشمن در جوانان اثر بگذارد و آنان را به خدمت بگیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با تاکید بر ثبت خاطرات والدین و همسران شهدا افزودند: خصوصیات و فضای خانواده هایی که فرزندان خود را با این انگیزه و ایمان بالا پرورش دادند، باید ثبت شود.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان با ابراز تاسف از افرادی که زیر سایه جمهوری اسلامی و به برکت مجاهدت شهیدان و رزمندگان در امنیت و آزادی زندگی، اما بر خلاف اهداف آن خون‌های پاک فعالیت می‌کنند، گفتند: در مقابل این تلاش ها، کار و تلاش در راه حق و شهیدان را مضاعف کنید.

انتهای پیام/


آدرس کوتاه :


آخرین اخبار